(25) 757 05 54 biuro@majsterpol.pl

kolory elewacji – inspiracje

 

Kolory elewacji – inspiracje

Poznaj zestawienia kolorystyczne tynków, chętnie wybieranych przez klientów i dopasuj je do koloru dachu i stolarki okienno-drzwiowej.

 UWAGA: Przedstawione kolory mają jedynie charakter poglądowy i nie mogą stanowić podstawy reklamacji. W celu doboru kolorystyki
należy skorzystać z oryginalnych wzorników dostępnych w punktach sprzedaży.

Pobierz inspiracje styl >> ANTARES <<

Styl Antares to styl monochromatyczny, chłodny, stonowany, który sprawdza się w większości budynków zaprojektowanych w stylu nowoczesnym. Brak tutaj wyraźnej architektonicznej dominanty - kolory na elewacji raczej harmonijnie ze sobą współgrają. Najciemniejszy jest grafitowy kolor dachu, a dla pozostałych elementów użyto szarości w jaśniejszych tonach. Główny kolor elewacji to biel wpadająca w szarość. Barwa wyższej kondygnacji jest odrobinę ciemniejsza dla wyrównania proporcji budynku i uzyskania bardziej stonowanego przejścia w ciemny kolor dachu. Całość bryły podkreślono ciemnoszarym tynkiem mozaikowym.

Pobierz inspiracje styl >> KAPELLA <<

Kolory wybrane dla poniższego zestawienia skojarzą się z otaczającą przyrodą. Zieleń dachu jest zdecydowaną dominantą w całym zestawieniu i nawiązuje do wyrazistego koloru trawy. Pozostałe kolory budynku są bardziej stonowane – stolarkę okienno-drzwiową i rynny podkreślono nierzucającą się w oczy szarością. Główny kolor elewacji to jasny odcień żółtego. Wyższą kondygnację podkreślono barwą oliwkową stanowiącą w całym zestawieniu kolorystyczny łącznik pomiędzy żółtymi i zielonymi odcieniami budynku. Cokół zaprojektowano w podobnym oliwkowym kolorze, lecz o znacznie ciemniejszym tonie. Budynek utrzymany w danej kolorystyce z pewnością dobrze wpisze się w otoczenie przepełnione roślinnością.

Pobierz inspiracje styl >> WEZEN <<

Styl Wezen to nawiązanie do tradycyjnej polskiej architektury. Brązowy kolor dachu skojarzy się z historycznymi polskimi dachami krytymi drewnianym gontem czy słomą. Kolor stolarki okienno-drzwiowej i rynien jest utrzymany w tym samym tonie. Barwy elewacji dobrano tak, aby dobrze współgrać z brązem – głównym kolorem elewacji jest delikatny odcień beżu. Wyższą kondygnację podkreślono odrobinę ciemniejszym kolorem, aby budynek uzyskał lepsze proporcje. Kształt bryły budynku podkreślony został cokołem z tynkiem mozaikowym o nieco chłodniejszym szarobrązowym odcieniu, który dobrze komponuje się z ciepłym odcieniem dachu i stolarki okienno-drzwiowej.

Pobierz inspiracje styl >> ATRIA <<

Styl Atria to modne obecnie zestawienie ze sobą chłodnych odcieni szarości i ciepłego piaskowego odcienia. Zimna szarość dachu kontrastuje z ciepłym odcieniem elewacji, tworząc nieszablonowe i charakterystyczne dla nowoczesnych budynków zestawienie kolorystyczne. Efekt cegły klinkierowej w ciemniejszej piaskowej barwie zastosowany na nowoczesnym ryzalicie stanowi kolorystyczne dopełnienie elewacji. W zestawieniu z jasnym kolorem ścian, ryzalit staje się tu elementem dominującym. Do kolorystyki dachu nawiązuje popielata stolarka okienno-drzwiowa i utrzymany w ciemniejszym tonie kolor rynien.

Pobierz inspiracje styl >> NAOS <<

W poniższym zestawieniu kolorystycznym nowoczesną bryłę budynku podkreślono chłodnymi, korespondującymi ze sobą barwami. Ciemny kolor stolarki sprawia, że zaakcentowana zostaje jasna elewacja budynku. Grafitowy kolor rynien budynku wraz z nieco ciemniejszym kolorem dachu nawiązują kolorystycznie do stolarki okienno-drzwiowej. Na nowoczesnym ryzalicie zastosowano efekt cegły klinkierowej o popielatej barwie, co sprawia, że element ten wtapia się w architekturę budynku i pozwala jasnej elewacji wysunąć się na pierwszy plan. Barwy monochromatyczne użyte w zestawieniu w szczególny sposób podkreślają nowoczesny charakter budynku.

Pobierz inspiracje styl >> HADAR <<

Budynek charakteryzuje się prostą i zwartą formą, a elementem najbardziej wyrazistym jest nowoczesny ryzalit, dlatego w rozwiązaniu zastosowano prostą kolorystykę charakterystyczną dla współczesnej architektury. Prostą formę budynku podkreślono białym, delikatnym kolorem elewacji, a element najbardziej charakterystyczny zaakcentowano wyrazistą kolorystyką drewna. Ciemna, antracytowa barwa dachu i stolarki okienno-drzwiowej staje się w tym zestawieniu neutralna, lecz jednocześnie dodaje budynkowi elegancji. Całość budynku podkreślona została szarym kolorem tynku mozaikowego cokołu. Jest to zestawienie obecnie modne i popularne – biele i szarości połączone z wyrazistym kolorem drewna, skontrastowane z ciemnym kolorem dachu.

CONTACT US!

  contact

  Sales department
  mobile +48 502 333 116
  majsterpol@majsterpol.eu

  MP MAJSTER-POL
  POLAND Mienia, ul. Jedlina 29,
  05-319 Cegłów

  follow us