(25) 757 05 54 biuro@majsterpol.pl

TYNK MOZAIKOWY (MARMOLIT, TYNK ŻYWICZNY) – – kolory kruszyw oraz ich zabezpieczenie przed wpływem czynników zewnętrznych

 

Tynkiem chętnie używanym do zabezpieczenia części elewacji szczególnie narażonych na uszkodzenia i zabrudzenia jest tynk mozaikowy. Tynk ten występuje na rynku również pod nazwami „Marmolit” lub „Tynk żywiczny”.

Dostępność kolorów

składnikiem tynku są barwione kruszywa kwarcowe, które nadają powierzchni ozdobny charakter. Generator mozaiki MajsterPol umożliwia skomponowanie dowolnej kombinacji kolorystycznej tynku mozaikowego.

Podatność na zabrudzenia

Tynk mozaikowy jest gotową masą żywicy akrylowej i barwionego kruszywa kwarcowego. Żywica uniemożliwia wnikanie wody w powłokę, a jednocześnie pozwala na odparowywanie na zewnątrz wilgoci, która może się znajdować pod tynkiem. Oznacza to także, że tynk mozaikowy można często myć, a nawet szorować bez ryzyka zniszczenia.

Odporność na porastanie

Ze względu na swój skład i strukturę powłoki tynk mozaikowy jest tynkiem odpornym na porastanie przez mikroorganizmy.

Zabezpieczenie kolorów przed promieniowaniem UV

UV protection

Oddziaływanie słońca ma istotny wpływ na intensywność kolorów tynku. Jest ono naturalnym źródłem promieniowania ultrafioletowego. Promieniowanie UV powoduje podniesienie temperatury powierzchni ściany, co w efekcie może spowodować blaknięcie koloru.
Tynki mozaikowe to produkt, który ze względu na zawartość kruszyw barwionych jest najbardziej narażony na zgubną moc promieni UV.

Absorber UV zawarty w składzie tynku mozaikowego MajsterPol hamuje szkody powstające
w związku z oddziaływaniem promieni UV, zachowując intensywność koloru przez wiele lat.

Dodatkowe informacje

Powiązane produkty

Slider

Materiały do pobrania

Zobacz również

Slider

MajsterPol poleca:

Slider

CONTACT US!

  contact

  Sales department
  mobile +48 502 333 116
  majsterpol@majsterpol.eu

  MP MAJSTER-POL
  POLAND Mienia, ul. Jedlina 29,
  05-319 Cegłów

  follow us