(25) 757 05 54 biuro@majsterpol.pl


CZY OCIEPLENIE DOMU NA RATY

JEST DOBRYM ROZWIĄZANIEM?

Termomodernizacja domu jest procesem, który polega na uregulowaniu gospodarki cieplno-wilgotnościowej. Przeprowadzone prace mają sprawić, że budynek będzie tracić znacznie mniej energii cieplnej.

Jakie korzyści wynikają z takiej sytuacji?

Po pierwsze, oszczędność!

Roczny koszt ogrzewania domu jednorodzinnego, w zależności od stosowanego paliwa i systemu grzewczego, może wynosić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Tymczasem wykonanie termomodernizacji ogranicza ubytek ciepła o nawet 15%!
W tym przypadku jednorazowa inwestycja sprawia, że każdego roku w budżecie gospodarstwa zostaną dodatkowe środki.

Po drugie, komfort!

Usprawnienie gospodarki cieplno-wilgotnościowej powoduje, iż komfort lokatorów staje się znacznie większy. Ograniczenie przepływu powietrza zapobiega powstaniu nieprzyjemnych przeciągów.

Ponadto termomodernizacja zapewnia stabilną temperaturę wewnątrz budynku zarówno w okresie letnim, jak i zimowym.

W jaki sposób przebiega
wykonanie termomodernizacji?

Realizacja ocieplenia domu składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na dokładnym przyklejeniu materiału izolacyjnego i wykonaniu warstwy zbrojeniowej.

Z kolei w drugim etapie realizowana jest tynkowa powłoka dekoracyjna.

Nierzadko dochodzi do sytuacji, w której właściciel domu nie decyduje się na przeprowadzenie kompleksowego ocieplenia. Zamiast tego postanawia najpierw zamówić usługę naniesienia izolacji, a dopiero potem myśli o ewentualnym tynkowaniu. Nie jest to jednak zalecane postępowanie i właściciel nieruchomości musi się wówczas liczyć z kilkoma konsekwencjami.

Czym skutkuje wstrzymanie realizacji
przed ukończeniem tynkowania?

1. Utrata gwarancji

Producenci materiałów wykorzystywanych do ocieplenia domu zazwyczaj zapewniają określoną gwarancję na swoje produkty, dzięki czemu klient zyskuje całkowite bezpieczeństwo.

Jednakże dłuższa przerwa pomiędzy poszczególnymi etapami realizacji staje się przyczyną utraty gwarancji, a co za tym idzie – skutkuje brakiem możliwości uzyskania pomocy w razie ewentualnych problemów.

2. Budynek może „zzielenieć”

Tynki wykorzystywane przy pracach wykończeniowych zawierają specjalne składniki, które chronią ściany budynków przed działaniem mikroorganizmów. Nieste- ty, takich właściwości nie posiada klej w warstwie zbrojeniowej. To z kolei oznacza, że przerwa w realizacji ocieplenia może przyczynić się do rozwoju skażenia mikrobiologicznego.

3. Dodatkowe koszty

Zamawiając usługę przeprowadzenia kompleksowej termomodernizacji, właściciel domu może uniknąć dodatkowych kosztów. Jeżeli bowiem przerwa w realizacji przyczyni się do rozwoju mikroorganizmów lub powstania uszkodzeń mechanicznych, dokończenie ocieplenia będzie możliwe dopiero po wcześniejszej konserwacji. Oczywiście każda taka praca wiąże się z kolejnymi wydatkami, których przecież można było uniknąć.

Nie ryzykuj!

Postaw na sprawdzone rozwiązania! Kompleksowa termomodernizacja będzie znacznie lepszym wyborem niż ocieplenie domu na raty!

POLAND, MIENIA, ul. Jedlina 29, 05-319 Cegłów

+48 502 333 116

majsterpol@majsterpol.eu

 

CONTACT US!

  ADDRESS::

  MOBIL:

  EMAIL:

   

   

   

  POLAND, MIENIA, ul. Jedlina 29, 05-319 Cegłów

  +48 502 333 116

  majsterpol@majsterpol.eu

   

  CONTACT US!

   contact

   Sales department
   mobile +48 502 333 116
   majsterpol@majsterpol.eu

   MP MAJSTER-POL
   POLAND Mienia, ul. Jedlina 29,
   05-319 Cegłów

   follow us