(25) 757 05 54 biuro@majsterpol.pl


Przerwy technologiczne

podczas realizacji systemu ocieplenia

Czym jest przerwa technologiczna?

To okres czasu w którym powstrzymujemy się z wykonywaniem kolejnych prac, do momentu osiągnięcia minimalnej trwałości wykonanych już etapów.

 

Po co są przerwy technologiczne?

Przerwy niwelują uszkodzenia oraz zapewniają, że wykonane już etapy osiągną wymagane właściwości.

Jakie przerwy zastosować przy
realizacji systemu ociepleń?

1. Wzniesienie ścian

Ściany betonowe i ściany na zaprawach cementowych i cementowo-wapiennych, możemy rozpocząć ocieplać nie wcześniej niż po 4 tygodniach od ich wzniesienia.

 

Przerwa technologiczna
4 tygodnie

2. Gruntowanie ścian

Upewnij się, że podłoże jest równe, mocne i suche. Ściany zagruntuj preparatem MajsterGrunt Uniwersalny lub MajsterGrunt Głębokopenetrujący. Zagruntowanie powierzchni ścian zapobiega pyleniu i zwiększa przyczepność zaprawy klejowej. Do klejenia styropianu przystępujemy po 24 godzinach od zagruntowania.

Przerwa technologiczna
24 godziny

3. Mocowanie płyt na kleju

Po zamotnowaniu listwy startowej można przystąpić do przygotowania zaprawy klejowej MajsterPol Styrolep K. Zaprawę przygotuj zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Przygotowana zaprawa klejowa zdatna jest do użycia przez 2 godziny. Płyty mocujemy na tzw. „mijankę”, za pomocą zaprawy klejowej MajsterPol Styrolep K, pamiętając o kontrolowaniu powierzchni za pomocą poziomicy. Okolice otworów realizujemy z pełnych płyt przyciętych do otworu. Do kolejnych prac możemy przystąpić dopiero po pełnym związaniu kleju, które wynosi zwykle 3 dni. Wcześniejsze rozpoczęcie prac może spowodować odspojenie się płyt.

Przerwa technologiczna
3 dni

4. Przeszlifowanie styropianu, montaż kołków, zatapianie siatki zbrojeniowej

Płyty styropianowe wymagają przeszlifowania. Wyrównuje ono uskoki między płytami poprawiając estetykę elewacji, ma również duży wpływ na przyczepność kleju do styropianu. Zamocowanie kołków montażowych odbywa się zgodnie z projektem. Zaleca się 4 kołki na 1m2. Zadaniem warstwy zbrojonej jest ochrona izolacji, stworzenie mocnego i trwałego podkładu pod tynk oraz przejęcie obciążeń cieplnych elewacji na przemian nagrzewającej i oziębiającej się. Siatka zbrojeniowa zapobiega powstawaniu rys i pęknięć na elewacji. Przed przystąpieniem do dalszych prac zaprawa klejowa musi być w pełni sucha aby warstwa gruntu i tynku mogła osiągnąć skuteczną przyczepność. Do pracy wykorzystaj zaprawę klejową MajsterPol Styrolep Z.

Przerwa technologiczna
3 dni

5. Gruntowanie warstwy zbrojonej

Warstwę zbrojoną gruntujemy preparatem MajsterGrunt Podtynkowy, który musi być odpowiednio dobranym do rodzaju tynku zewnętrznego. Zadaniem gruntu jest zapewnienie optymalnej przyczepności tynku, zmniejszenie oraz wyrównanie chłonności podłoża

Przerwa technologiczna
24 godziny

6. Wykonanie tynków

Do wyboru mamy gamę tynków MajsterTynk: akrylowy, silikonowy, silikatowy, silikatowo-silikonowy, mozaikowy i mineralny. Tynk przygotowujemy i nakładamy zgodnie z zaleceniami określonymi w karcie technicznej.

Przerwa technologiczna
od 1 do 4 tygodni

7. Malowanie farbami elewacyjnymi (w przypadku tynku Mineralnego)

W zależności od rodzaju farby wymagane są różne długości przerw technologicznych. Farbę akrylową oraz silikonową nakładamy dopiero po 4 tygodniach natomiast farbę Silikatową możemy nałożyć już po tygodniu. Farbę nakładamy w dwóch warstwach. Pomiędzy poszczególnymi warstwami należy zrobić co najmniej 3 godzinną przerwę. Kolejną warstwę możemy nakładać, kiedy mamy pewność, że pierwsza warstwa jest sucha.

Przerwa technologiczna
3 godziny

PAMIĘTAJ!

Przy niekorzystnych warunkach pogodowych mogą być wymagane dłuższe przerwy technologiczne.
Zawsze upewnij się, że nałożone wcześniej warstwy są suche i stabilne. Jeśli nie jesteś pewien jak długą przerwę zastosować między poszczególnymi etapami prac, zapoznaj się z kartami techninymi produktów. Nie ryzykuj! Postaw na sprawdzone rozwiązania! Kompleksowa termomodernizacja będzie znacznie lepszym wyborem niż ocieplenie domu na raty!

POLAND, MIENIA, ul. Jedlina 29, 05-319 Cegłów

+48 502 333 116

majsterpol@majsterpol.eu

 

CONTACT US!

  ADDRESS::

  MOBIL:

  EMAIL:

   

   

   

  POLAND, MIENIA, ul. Jedlina 29, 05-319 Cegłów

  +48 502 333 116

  majsterpol@majsterpol.eu

   

  CONTACT US!

   contact

   Sales department
   mobile +48 502 333 116
   majsterpol@majsterpol.eu

   MP MAJSTER-POL
   POLAND Mienia, ul. Jedlina 29,
   05-319 Cegłów

   follow us